logoUPaFTK  logo 30 let logo Teloolomouc web

Těloolomouc 2022

25.8.–27.8.2022

Na setkání tělovýchovných pedagogů představíme novinky ve školní i mimoškolní tělesné výchově od předškolního věku po seniory, děti zdravé i postižené.
Ukážeme a nabídneme nové směry v oblasti inovace a integrace TV, sportu a pohybové rekreace. Obsáhneme oblast gymnastiky, atletiky, plavání, sportovních her, didaktik, pedagogiky a další.
Cílem setkání je vytvořit prostor a tvořivou atmosféru pro výměnu informací, zkušeností a kontaktů učitelů a tělovýchovných pracovníků všech stupňů škol, klubů a center v oblasti tělesné výchovy.

Plavání

Gymnastika

Atletika

Sportovní a pohybové hry

Kurzovní výuka

Integrace žáků se SP

Didaktika TV a sportu

Pedagogika TV a sportu

>> mapa míst konání <<

Přednášky, workshopy a semináře Těloolomouce 2022 se uskuteční zejména v Aplikačním centru BALUO, ve střední Evropě jediném vědecko-technickém parku, který je zaměřený na podporu pohybové aktivity a prevenci onemocnění moderní doby. Centrum, slavnostně otevřené 11. 11. 2016, se nachází v areálu Fakulty tělesné kultury Univerzity Palackého v olomoucké městské části Neředín. 

Celá akce bude zahájena v Aplikačním centru Baluo. Dalšími místy konání jsou tělocvična FTK UP Hynaisova, Obchodní akademie, SZŠ a VOŠZ E. Pöttinga.

Informační centrum akce

Provoz informačního centra bude zahájen ve čtvrtek 25. srpna 2022 od 13:00 hod. Zde bude probíhat registrace, včetně ubytování a stravy.

Doprava

Areál Fakulty tělesné kultury Univerzity Palackého v Neředíně i další místa konání Těloolomouce 2022 leží na trase tramvaje linky 2, která jezdí mezi hlavním vlakovým nádražím a konečnou zastávkou Neředín, krematorium viz příloha. Z této zastávky je to k fakultě jen několik málo kroků. Tramvajovou linku 2 můžete využít i pro dopravu na ubytování – zastávka Žižkovo náměstí. K dopravě můžete využít i autobus linky 26 (Hlavní nádraží – Topolany), zastávka Neředín-krematorium.

Aktuální ceny jízdného najdete na stránkách Dopravního podniku města Olomouc.

- přijedu autem

Fakulta tělesné kultury sídlí na konci města při výpadovce na Konici. Omezenou možnost parkování nabízí přímo areál fakulty. Případně je v jeho těsné blízkosti záchytné parkoviště u městských hřbitovů.

- přijedu vlakem
Přímo před hlavním nádražím je terminál MHD, odkud je možné se k areálu fakulty dopravit tramvají linky 2. Můžete také využít autobus linky 26 (směr Topolany). Výstupní zastávkou je Neředín, krematorium.


- přijedu autobusem
Z autobusového nádraží je třeba se nejprve dostat na terminál MHD před hlavním vlakovým nádražím: buď lze jít 5-10 minut pěšky podchodem a přes most, nebo lze využít od podchodu tramvaje linky 4 (směr Nová Ulice) či autobusů linek 12 (směr Řepčín, železárny), 15 (směr Černovír) či 19 (směr Tabulový vrch). Od hlavního nádraží potom pokračujte k fakultě tramvají linky 2, také autobusem linky 26.

 

Design, code: Mgr. Jiří Veverka

Přihlášení

Kontakt

Mgr. Jana Seidlová
Fakulta tělesné kultury UP Olomouc
Hynaisova 9
Olomouc 771 11
tel.: +420 585 636 502 
email: jana.seidlova@upol.cz