Informace k setkání projektu KLIKO

Součástí programu Těloolomouce je také celostátní setkání projektu KLIKO. Účastníci si níže mohou projít základní informace k tomuto setkání. 

Lekce ke stažení

Některé z příspěvků letošního ročníku Těloolomouce si již nyní můžete stáhnout jako PDF, stačí v přehledu lekcí kliknout na "příspěvek ke stažení". 

Setkání projektu KLIKO

Účastníkům setkání projektu KLIKO, které se uskuteční v rámci Těloolomouce, budou na zadané e-maily zasílány informace k ubytování a programu. Pokud jste uvedli "obecný" e-mail své školy nebo jiný e-mail, ke kterému momentálně nemáte přístup, obraťte se prosím na Soňu Formánkovou - Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Doprava na Těloolomouc

V sekci Místo konání najdete nejen informace o tom, kde se Těloolomouc koná, ale i pokyny, jak se k jednotlivým místům dostat, včetně odkazu na mapu s vyznačenými důležitými místy letošního setkání. 

Těloolomouc 2017 na Facebooku

Pokud používáte Facebook, můžete novinky ohledně letošní Těloolomouce sledovat v události zde.

Základní informace

O akci

Je to jeden ze základních stavebních kamenů pro systém dalšího vzdělávání učitelů a kariérní růst pedagogů.

Chceme vytvořit prostor pro spojení teorie a praxe, prostor pro skutečný a přínosný kontakt všech účastníků, tělovýchovných pedagogů a pracovníků institucí zaměřených na děti a mládež. Současnou snahou je pokus zdůraznit důležitost pohybu, zdraví, tělesné výchovy i sportu v životě člověka i společnosti.

Cílem setkání je vytvořit prostor a tvořivou atmosféru pro výměnu informací, zkušeností a kontaktů učitelů a tělovýchovných pracovníků všech stupňů škol, klubů a center v oblasti tělesné výchovy, sportu a pohybu, volného času (outdoorových aktivit), domů dětí a mládeže a středisek volného času, ukázat a nabídnout nové směry v oblasti inovace a integrace TV, sportu a pohybové rekreace... 

Setkávání vzniklo v roce 1995 v Olomouci z iniciativy pracovníků katedry učitelství tělesné výchovy. První Těloolomouce se zúčastnilo 200 zájemců. Akce byla úspěšná a líbila se natolik, že o dva roky později, tedy v roce 1997, se do Olomouce sjelo přes 500 lidí se zájmem o pohyb, sport a zdraví. Konání tohoto ročníku Těloolomouce bylo ohroženo povodněmi. Zničená sportovní hala i další sportoviště ale neodradily organizátory ani účastníky od uskutečnění druhého ročníku. 

Prozatím poslední ročník Těloolomouc 2014 si můžete připomenout prostřednictvím tohoto článkufotogalerie na Facebooku pořádající Fakulty tělesné kultury (k prohlížení není nutné se registrovat a přihlašovat) nebo videa z dílny Lukáše Masnera tady.

Na základě zkušeností olomoucké akce vznikly další podniky podobného zaměření - Tělopraha, Tělobartošovice, Tělokopřivnice, Těložďár,… Přesto zůstává Těloolomouc svým rozsahem, obsahem i zájmem pro tělovýchovnou veřejnost nejatraktivnější.

Akce je akreditována: MŠMT ČR udělilo akreditaci instituci FTK UP v Olomouci k provádění vzdělávacích programů, č. j. 17 209/2007-25. Platnost je stanovena do 15. 9. 2019.

 

Účastnický poplatek

890 Kč

Pokud se přihlásí více účastníků z jedné školy/organiazce, poskytujeme druhému a každému dalšímu přihlášenému 20% slevu z plné výše poplatku. 

Uhraďte složenkou či platebním příkazem (je nutné uvést jméno účastníka) na účet vedený u Komerční banky Olomouc: 

č.ú. 19-1096330227/0100

konstantní symbol: 308

variabilní symbol: 99510441 

Ubytování a stravu je nutno objednat předem a zaplatit spolu s účastnickým poplatkem. Rozepište, za co platíte.

 

Místo konání

>> mapa míst konání <<

Přednášky, workshopy a semináře Těloolomouce 2017 se uskuteční zejména v Aplikačním centru BALUO, ve střední Evropě jediném vědecko-technickém parku, který je zaměřený na podporu pohybové aktivity a prevenci onemocnění moderní doby. Centrum, slavnostně otevřené 11. 11. 2016, se nachází v areálu Fakulty tělesné kultury Univerzity Palackého v olomoucké městské části Neředín. 

Více o AC BALUO zde

Celá akce bude zahájena v aule fakulty v budově NA. Dalšími místy konání jsou tělocvična FTK UP Hynaisova, tělocvičny ZŠ Helsinská, ZŠ Tererovo nám. a SZŠ a VOŠZ E. Pöttinga.  

 

Informační centrum akce

V případě jakýchkoliv dotazů spojených s orientací ve městě, dopravu na sportoviště a vůbec k průběhu akce vám bude k dispozici informační centrum, jehož tým vám poradí se vším, co budete potřebovat. 

telefon: 739 249 082

 

středa 30. 8. 

FTK UP, budova NA, 4. podlaží, prostor před aulou 

adresa: třída Míru 117, 771 11 Olomouc

 

čtvrtek 31. 8. a 1. 9. 

AC BALUO, naproti recepci 

adresa: U Letiště 32, 771 11 Olomouc 

 

Ubytování & stravování

Bude zajištěno po předchozí rezervaci na vysokoškolských kolejích a v menze v areálu fakulty v Neředíně.

ubytování - 290 Kč/noc

stravování - snídaně 50 Kč - oběd 120 Kč - večeře 100 Kč

Viz www.skmupol.cz.

 

Materiály pro účastníky

Účastník předem obdrží podrobný rozvrh praktických či teoretických lekcí a sám si zvolí, které aktivně absolvuje. Večerní program nabízí diskuse u kulatých stolů na aktuální témata, posezení s přáteli i příjemnou zábavu. V průběhu setkání lze zakoupit sportovní vybavení, pomůcky, knihy a další materiály, související s tělesnou výchovou, zdravím a pohybem. Setkání vzniklo z iniciativy uspokojit potřeby aktivních lidí, kterým není lhostejný vývoj v oblasti tělovýchovy a zdraví na školách.