Informace k setkání projektu KLIKO

Součástí programu Těloolomouce je také celostátní setkání projektu KLIKO. Účastníci si níže mohou projít základní informace k tomuto setkání. 

Lekce ke stažení

Některé z příspěvků letošního ročníku Těloolomouce si již nyní můžete stáhnout jako PDF, stačí v přehledu lekcí kliknout na "příspěvek ke stažení". 

Setkání projektu KLIKO

Účastníkům setkání projektu KLIKO, které se uskuteční v rámci Těloolomouce, budou na zadané e-maily zasílány informace k ubytování a programu. Pokud jste uvedli "obecný" e-mail své školy nebo jiný e-mail, ke kterému momentálně nemáte přístup, obraťte se prosím na Soňu Formánkovou - Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Doprava na Těloolomouc

V sekci Místo konání najdete nejen informace o tom, kde se Těloolomouc koná, ale i pokyny, jak se k jednotlivým místům dostat, včetně odkazu na mapu s vyznačenými důležitými místy letošního setkání. 

Těloolomouc 2017 na Facebooku

Pokud používáte Facebook, můžete novinky ohledně letošní Těloolomouce sledovat v události zde.

Zahraniční účastníci

Na Těloolomouci 2014 se vůbec poprvé představili i odborníci ze zahraničí. Níže si můžete pročíst jejich medailonky.

 

Dr. Harri Helajärvi

harri hela color leikattu

Dr. Harri Helajärvi působí na finské University of Turku ve výzkumném centru Paavo Nurmi. Již v průběhu studia se zabýval tématem pohybové aktivity ve vztahu ke zdraví. V poslední době se ve svých výzkumech zaměřuje především na problematiku sedavého chování a zdravotních rizik z něj plynoucích. Na sportovní klinice, kde dále působí, se věnuje nejen sportovcům, ale převážně zájemcům z řad široké veřejnosti, kterým pomáhá optimalizovat životní styl a pohybové návyky.

Veleúspěšný projekt "Školy v pohybu", do kterého je jen ve Finsku zapojeno více než 170 000 žáků přichází s programem MUUVIT. Žáci díky němu vnímají pohybovou aktivitu jako naprosto samozřejmou součást vzdělávacího procesu a používají jej ve školách od polárního kruhu až po Copacabanu. Nechte se inspirovat a rozhýbejte žáky ve vaší škole. 

  

Ken Black

ken black

Ken Black pracuje v oblasti aplikovaných pohybových aktivit a sportu osob s postižením již více než 35 let. Nejvíce času a to celkem deset let se pohyboval ve speciálním školství, mimo to pracoval například pro Australskou sportovní komisi jako konzultant nebo pro Asociaci sportu Velké Británie pro osoby s poruchami učení. Ken v rámci svého profesního zaměření rozvíjí myšlenku inkluzivního sportu prostřednictvím svých workshopů a seminářů na všech kontinentech (snad kormě Antardkitidy). Veškeré své zkušenosti zúročil a vložil do The Inclusion Clubu, jehož je zakladatelem a ředitelem zároveň.Zoltán Boronyai

zoltan foto

Zoltán Boronyai je vedoucí metodického týmu Maďarské federace školního sportu, učitel tělesné výchovy a basketbalový trenér. Jeho cílem je rozvíjet standardy kvality tělesné výchovy a nové metody ve výuce školní TV. Tělesnou výchovu vyučuje od roku 2003, jako basketbalový trenér působil v rolích asistenta trenéra i hlavního trenéra. Od roku 2011 studuje doktorské studium na Univerzitě  Eötvös Lóránd. Jeho profesním zájmem je tělesná výchova na středních školách a kvalita školních pohybových programů.

 

 

 

 

 

Viviana Zito

vivianazitoViviana je odbornou asistentkou na Sportovní univerzitě v Bari, zároveň učí tělesnou výchovu na střední škole v Itálii. Ve svých studiích a výzkumech se dlouhodobě zabývá výchovou ke zdravému životnímu stylu na školách. Z jejích bohatých kantorských zkušeností je možno vypíchnout například koncept „total body workout“ či gymnastiku v párech. Za svého pobytu ve Finsku si skvěle osvojila problematiku Gymsticku. Může se pochlubit vskutku plodnou a bohatou spoluprací s nejrůznějšími evropskými státy.

Od roku 1991 je členkou největší italské asociace pro učitele TVV a profesionální sportovce.

Od roku 2008 předsedá Asociaci orientačního sportu. 

 

 

 Rose-Marie Repond

repond photoZ učitele tělesné výchovy na střední škole se Rose-Marie přednášením na vysokých školách v Lausanne a Miláně vypracovala do pozice vedoucího vědeckého pracovníka Ústavu pro sportovní vědy v Lausanne. Vedle učitelské dráhy byla trenérkou íránského týmu juniorských lyžařek. Je exprezidentkou Evropské asociace učitelů tělesné výchovy, ředitelkou Junior and Teen Camp ve Švýcarsku, poradkyní v oblasti pohybové aktivity, sportu, turismu a volného času. Aktivně se také zapojuje do vytváření strategických dokumentů Evropské unie v oblasti aktivního životního stylu.